Yeşil Kampüsün Doğa Dostu Kafesi: Jr. Bee

May 3, 2015, 10:28
Ayazağa Yerleşkemizdeki nitelikli yeme-içme mekanlarına nisan ayı sonunda bir yenisi eklendi. İnşaat Fakültemizle Şok Market arasında kalan alanda Jr. Bee adıyla açılan yeni kafe, Yeşil Kampüs felsefesiyle uyumlu adımlarıyla özellikle dikkat çekiyor.


Ağaca göre proje

Kampüsün atıl alanları arasında yer alan arazinin değerlendirilmesiyle açılan kafenin inşaatının yapılacağı yerin dokusu korundu. Bina, arazide bulunan iki ağacı da içine alacak şekilde planlanarak inşa edildi. Ağaçların çevresindeki yaşam alanı da korumaya alındı.


Geri dönüşümlü bardak

Ahşap bir yapı olması ise çevreyle ve yeşil kampüs felsefesiyle uyumlu olması için özellikle tercih edildi. Sadece ağaç dostu oluşuyla değil engelliler için yapılan özel girişiyle Yeşil Kampüs’ün parçalarından olan “Engelsiz İTÜ” anlayışına göre hareket edildi. Jr. Bee, tamamen geri dönüşebilen kağıt bardaklarıyla da (biocup) yine Yeşil Kampüs projesinin bir diğer parçası olan “geri dönüşüm” hareketine destek veriyor.


Nilüfer havuzu

Jr. Bee açık alanında yaptığı süs havuzuyla da kampüse ayrı bir hava kattı. İlerleyen günlerde havuzun nilüferlerle ve balıklarla dolacak olması ise mekana ayrı bir renk getirecek.

Kapalı alanda 130, açık alanda yaklaşık 200 kişilik kapasiteye sahip Jr. Bee, haftanın her günü 08.00-21.00 saatleri arasında hizmet verecek.


Öğrenci fiyatı uygulaması

Jr. Bee, tüm ürünlerinde öğrencilerimize özel fiyat uygulaması yapıyor. Kasada yer alan kart okuyucuya öğrenci kimliğinin gösterilmesiyle, tüm ürünler indirimli olarak satın alınabiliyor. Personelimize ve İTÜ’nün misafirlerine ise normal fiyattan satış yapılıyor.
Kahvaltı seçenekleri, sıcak  - soğuk sandviç çeşitleri, tatlılar, sıkma portakal suyu ve sıcak – soğuk içeceklerin yanı sıra Jr. Bee çöp şiş ve pide gibi farklı alternatifler de sunuyor.