Bahar Yarıyılı Mesajı

Şub 10, 2014, 14:37
İTÜ’nün Saygıdeğer Akademisyenleri, Kıymetli Çalışanları ve Sevgili Öğrenciler,

Bilimin, teknolojinin, sanatın yuvası olan üniversitemizde, üreteceğimiz, öğreneceğimiz 
ve öğreteceğimiz yeni bir dönemi daha karşılıyoruz. Bahar Yarıyılı, üniversitemizde devam eden çok önemli çalışmaların ilk sonuçlarını sizlerle buluşturacağımız bir dönem de olacak. Akademik gelişim her zaman olduğu gibi önceliğimiz olacak. Bilimsel çalışmalarımız ve proje bazlı faaliyetlerimizin yanı sıra İTÜ adına yakışır, öncü ve örnek projelerimizin deneyimlerini de birlikte paylaşacağız.

En önemli çalışmalardan biri olarak Yeşil Kampüs projemiz ile İTÜ’lülerin hem doğayı hem bireysel sağlıklarını koruyacakları bir üniversite yaşamı modelini hayata geçireceğiz. Yapım çalışmaları hızla süren projemiz ile daha çok yürüyen, bisiklete binen, engelli bireylerin engelsiz yaşadığı, geri dönüşüm duyarlılığının üst düzeye çıktığı, artan ağaç ve çim alan miktarı ile daha yeşil bir İTÜ’ye merhaba diyeceğiz.

24-26 Şubat’ta Avrasya’nın en büyük kariyer zirvesini gerçekleştireceğiz. İş ve İnsan Kaynakları Merkezinde yaptığımız yapısal değişiklikler ve artık Kariyer Merkezi olan birimimizin yola çıktığı yeni vizyon ile teknik üniversiteyi kariyer planlamasında üstün olanaklar sunan bir kurum olma yolunda güçlendireceğiz. 

Üniversitemizdeki sanat ortamına önemli katkı sağlayacağına inandığımız Rektörlük Sanat Galerisi 6 Şubat’ta açıldı. Bahar Yarıyılı boyunca ve devamında 2014 sonuna kadar göreceğiniz üzere, bu galeri İstanbul’da sanatın kalbinin attığı seçkin bir adres olacak. Şimdiden planlaması yapılan 8 ayrı sergi ile farklı disiplinlerden çok değerli sanatçılarımızın eserlerini, tüm İTÜ’lülerle ve sanat dostu İstanbullular ile buluşturacağız. 

Ayrıca uzun süredir kapalı olan Petek Restoran, birkaç gün sonra yapılacak açılış ile yeniden hizmet vermeye başlayacak. Gerek akademik ve idari personelimiz gerekse mezunlarımız için her anlamda kaliteli hizmet sunan bir mekan olarak bütünüyle yenilendi.

Bahar Yarıyılı, her zaman olduğu gibi ülkemize yeni İTÜ’lüler kazandıracak. Yer aldıkları sektörlerde üniversitemizin adını layıkıyla temsil edeceklerine yürekten inandığım yeni mezunlarımızı başarılı bir geleceğe uğurlayacağız.

Yeni heyecanlarla, üreterek, çalışarak, paylaşarak ve İTÜ’lü olmanın gururunu tekrar tekrar hissederek geçireceğimiz bir dönem daha başlıyor. 2013-2014 Akademik Yılı Bahar Yarıyılında başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm İTÜ’lülere başarılar diler, hepinizi içten sevgiyle selamlarım.

Prof. Dr. Mehmet Karaca
Rektör