REKTÖRÜMÜZDEN ADAYLARA

Tem 8, 2014, 13:47Sevgili Adaylar,


Üniversite öğrencisi olmak için verdiğiniz çabada, tercih yapma aşamasına geldiniz. Ne kadar önemli bir yol ayrımın
da olduğunuzu biliyor, yaşadığınız bu zor süreçte kendimi sizlerin yerine koyarak en içten duygularımla mutlu ve başarılı olacağınız sonuca ulaşmanızı diliyorum.

Karşınızda birçok seçenek, değerlendirmeniz gereken birçok nokta var. Bu süreçte sizi aydınlatacak uzmanlardan destek alırken, her zaman önceliğiniz en iyi eğitimi almak olmalı. Üniversite eğitimi; sizi başka bir dünyaya taşıyacak, yeni fikirlerle tanıştıracak, mesleki donanım kazandırırken kişisel gelişim yolculuğunuza yeni değerlerler katacak yaşamınızın kilometre taşlarından biridir... Bunun için tercihinizi yaparken, üniversiteleri geçmişten gelen mirasıyla, bugünkü konumuyla ve geleceğe yürüyen adımlarıyla değerlendirmeniz önemlidir.

İTÜ, 250. kuruluş yılına doğru ilerleyen, dünyanın en köklü üniversiteleri arasında yer alan güçlü bir akademik kurumdur. Öğrencilerimizin en büyük kazanımı ve ayrıcalığı ise eğitimlerini başarıyla tamamlayarak, almaya hak kazandıkları İTÜ diplomasıdır. Şimdi adayımız olan ve yerleştirme sonuçlarına göre yeni İTÜ’lüler olarak aramıza katılacak öğrencilerimiz de ne kadar önemli bir kapıdan girdiklerini, üniversitemizin havasını soludukları her yeni gün bir kez daha anlayacaklar.

Bizler için, ülkemizin pırıl pırıl zihinlerini, fark yaratacak genç bireylerini aramızda görmek mutluluktur.

Sizler için ise “bir İTÜ’lü olmak”, yaşamınızın sonuna kadar taşıyacağınız büyük gururdur. Bu gururu paylaşacağımız öğrencilerimizle eylül ayında görüşmek üzere, tüm adaylara yürekten başarılar diliyorum.

 


Prof. Dr. Mehmet Karaca
Rektör