REKTÖRÜMÜZ VE ÖĞRENCİ KULÜPLERİMİZ İKZ'15 İÇİN BULUŞTU

Kas 18, 2014, 17:17
Avrasya’nın en büyük üniversite kariyer fuarı olarak düzenlenen “İTÜ Kariyer Zirvesi-İKZ”, 23-27 Şubat 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Geçen yıl olduğu gibi Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca ve öğrenci kulüplerimiz arasında imzalanan sözleşme ile İKZ’15 için geri sayım resmen başladı.


İKZ 2015’te yer alacak 35 öğrenci ve proje grubunun temsilcileri, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca ile bir araya geldi. Rektörlükte gerçekleştirilen ve Kariyer Merkezi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay’ın da katıldığı toplantıda, öğrenci temsilcileri İKZ sürecinde tüm İTÜ öğrencilerinin haklarını koruyacaklarına, şeffaf ve etik davranacaklarına ilişkin sözleşme imzaladı. Öğrencilerin tüm talep ve önerilerini dinleyen Rektörümüz, yöneltilen soruları da yanıtladı. Öğrenci kulüplerinin faaliyetlerinin ve çeşitliliğinin çok önemli olduğunu belirten Rektör Karaca, kulüplere bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her desteği vermeye hazır olduklarını vurguladı.


2014 yılında İTÜ Kariyer Merkezi ve 22 öğrenci kulübü koordinatörlüğünde düzenlenen İKZ’ye, 25 binden fazla öğrenci ve 70’den fazla firma katılmıştı. İKZ boyunca atölye çalışmaları, örnek olay incelemeleri ile iş ve staj görüşmeleri yapılmıştı.