Rektörümüz Ve Öğrenci Kulüplerimiz İKZ'16 İçin Buluştu

Kas 26, 2015, 16:13
Avrasya’nın en büyük üniversite kariyer fuarı olan “İTÜ Kariyer Zirvesi-İKZ16”, 22-23-24 Şubat 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Geçen yıl olduğu gibi Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca ve öğrenci kulüplerimiz arasında imzalanan sözleşme ile İKZ’16 için geri sayım resmen başladı.

ikz_etik sozlesme_3

İKZ 2016’da yer alacak 43 öğrenci kulübü ve proje grubu temsilcileri, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca ile bir araya geldi. Rektörlükte gerçekleştirilen ve Kariyer Merkezi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay’ın da katıldığı toplantıda, öğrenci temsilcileri İKZ sürecinde tüm İTÜ öğrencilerinin haklarını koruyacaklarına, şeffaf ve etik davranacaklarına ilişkin sözleşme imzaladı. Öğrencilerin tüm talep ve önerilerini dinleyen Rektörümüz, yöneltilen soruları da yanıtladı. Öğrenci kulüplerinin faaliyetlerinin ve çeşitliliğinin çok önemli olduğunu belirten Rektör Karaca, “Öğrenci merkezli bir eğitim için gerekli adımları atıyor ve dönüşmeye çalışıyoruz.  Sizler bu anlamda bizim bir parçamız olun ve bizi besleyin, bu şekilde daha fazla yol alabiliriz.” dedi. Karaca, kulüplere bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her desteği vermeye hazır olduklarını vurguladı.

ikz_etik sozlesme_2

2015 yılında, İTÜ Kariyer Merkezi ve 35 öğrenci kulübünün koordinatörlüğünde “ Yeteneğe Dokun” temasıyla düzenlenen İTÜ Kariyer Zirvesi 2015, Ayazağa, Gümüşsuyu ve Maçka yerleşkelerinde, 7 ayrı noktada gerçekleştirilmişti. 25 bini aşkın öğrenci ve 90’dan fazla firma katılmıştı. Etkinlik boyunca atölye çalışmaları, örnek olay incelemeleri ile iş ve staj görüşmeleri yapılmıştı.